کتابهایی که هر تحلیل گر داده باید مطالعه کند

book-dataScience

کتاب اول: Storytelling with Data (داستان سرایی با داده)

داستان سرایی داده شکل جدیدی از ارتباط نوشتاری است . نویسنده حجم قابل ملاحظه ای از داده‌ها را تحلیل کرده و قسمت‌های مفید آن را استخراج و جداسازی می‌کند . که در نهایت با شکلی مناسب و جذاب ارائه می‌کند. به بیان دیگر داستان سرایان، داده‌های بزرگ را با هدف قابل درک کردن و ارائه بهتر، به داده‌های کوچک تبدیل می‌کنند.

کتاب داستان سرایی با داده به شما اصول تجسم داده ها و نحوه برقراری ارتباط موثر با داده ها را می آموزد.  این کتاب نشان می دهد که چگونه برای دستیابی به ریشه داده های خود از ابزارهای معمولی فراتر بروید. هم چنین چگونه از داده های خود برای ایجاد یک داستان جذاب، آموزنده و متقاعد کننده استفاده کنید.

از لینک زیر می توانید کتاب را رایگان دانلود کنید:

دانلود رایگان کتاب علم داده

دانلود رایگان کتاب StroryTellingWithData

کتاب دوم: machine learning for absolute beginners (یادگیری ماشین برای مبتدیان)

این کتاب به عنوان جایگزینی عالی برای یک کتاب درسی است و مقدمه ای کاربردی و سطح بالا برای یادگیری ماشین ارائه می دهد. این کتاب ۱۲۸ صفحه ای به عنوان یکی از بهترین کتابهای یادگیری ماشین  علم داده برای تازه واردان مسیر علم داده شناخته شده است.

از لینک زیر می توانید کتاب را رایگان دانلود کنید..

دانلود کتاب machine learning For beginners


کتاب دوم: Data Science for Business (علم داده برای کسب و کار)

هر آن چیزی که باید در خصوص آنالیز داده و داده کاوی بدانید: این کتاب توسط متخصصان مشهور علم داده Foster Provost و Tom Fawcett نوشته شده است، و برای تجارت و کسب و کار،  اصول اساسی علم داده را معرفی می کند . هم چنین شما را با “تفکر تحلیلی داده” برای استخراج دانش مفید و ارزش تجاری از داده ها، راهنمایی می کند.

Data Science for Business نمونه هایی از مشکلات تجاری دنیای واقعی را برای نشان دادن این اصول ارائه می دهد. شما نه تنها یاد خواهید گرفت که چگونه ارتباط بین ذینفعان تجاری و دانشمندان داده را بهبود ببخشید، بلکه نحوه مشارکت هوشمندانه در پروژه های علم داده شرکت خود را نیز خواهید آموخت. همچنین خواهید فهمید که چگونه به صورت تحلیلی داده ها را بشناسید . و کاملا اصولی درک خواهید کرد که چگونه روش های علم داده می توانند از تصمیم گیری های تجاری حمایت کنند. این کتاب در آمازون ارایه شده و شما می توانید از لینک زیر  کتاب را رایگان دانلود کنید..

دانلود کتاب data science For business

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =